NL EN
 
Frijns Industrial Group
T: +31 (043) 6010101
F: +31 (043) 6010102
M: info@frijnsgroup.com
Nieuws

 

 

 

 

 

 

Frijns Structural Steel Middle East:

Eigen productiefaciliteit in het Midden Oosten.

In 2009 is Frijns Industrial Group gestart met de realisatie van een eigen productiefaciliteit in Shahaniya, Qatar. Zij werkt hierbij samen met The Al Faisal Group. De site is gevestigd op grondgebied van Sheikh Faisal bin Kassem Al Thani’s, dicht bij de hoofdstad van Qatar, Doha. De faciliteit heeft een omvang van 150 x 40 meter en ligt op een perceel van 20.000 m2.

Frijns Structural Steel Middle East produceert staal voor de procesindustrie inclusief alle benodigde engineering, productie, conservering, assemblage en constructie. Frijns Structural Steel Middle East is ook gespecialiseerd in levering en montage van wand- en dakbekleding (cladding) als trapezoidal cladding en sandwichpanels. De productiecapaciteit is circa 8000 ton staal per jaar.

Met een in vergaande mate geautomatiseerd productieproces en met meer dan 60 ervaren professionals is Frijns Structural Steel Middle East uitstekend in staat om te voldoen aan de veeleisende vraag uit de procesindustrie in Qatar en de rest van het Midden Oosten.

 

 

Vopak Logo

Veelzijdige klus voor Vopak Hamburg Dld.

In onze zoektocht naar nieuwe uitdagingen en complexe klussen zijn we geslaagd om een zeer veelzijdig project binnen te halen. Het project is in opdracht van Vopak Hamburg (Dld). Dit bedrijf is wereldmarktleider op het gebied van opslag van vloeibare bulkgoederen, zoals olieprodukten, chemicaliën, plantaardige oliën en vloeibare gassen met 80 terminals in 31 landen.

De opdracht van Vopak is zeer veelzijdig te noemen. Met name de moeilijk toegangbare gebieden in en om het water. Sommige onderdelen moeten gemonteerd worden met Jetty’s of pontons. Ook de veiligheid is natuurlijk bij deze tankterminals met benzine, diesel en biobrandstoffen van zeer groot belang. Onze jarenlange ervaring op het gebied van veiligheid in de petrochemie is daarom een pré.

 

Het project omvat het aanmaken, conserveren en monteren van leidingbruggen, diverse staalconstructies, vluchttrappen in het water en 4 stuks meerpalen voor schepen met een diameter van 1067mm en lengte van 26,5mtr. Een ander facet is de staalconstructie compleet met geïsoleerde sandwichpanelen voor de bouw van het operatorhouse.

De meerpalen zijn volledig samengesteld en afgelast met een lengte van 26,5mtr per stuk getransporteerd naar de Terminal in Hamburg. Daar worden ze d.m.v. hoogfrequent vibreren vertikaal gemonteerd in het water vlakbij de Terminal.

Het totale project omvat ca. 250 ton thermisch verzinkte staaldelen.

 

 

 

 

Herontwikkeling ARTIFORT complex te Maastricht

 

In opdracht van Van Wijnen Sittard hebben we een mooie uitdaging kunnen binnenhalen in de vorm van de herontwikkeling van het Artifort complex. De oude meubelfabriek Artifort gelegen aan de Brouwersweg in Maastricht bestaat aan de voorzijde uit een 7-tal kopgevel uitgevoerd in massief metselwerk.

De uitdaging voor Frijns ligt in het feit dat de gevels en binnenmuren gedeeltelijk behouden dienen te blijven. De staalconstructie, ca. 455 ton staal, zal per verdieping opgebouwd worden. Het complex zal volledig gerestyled worden en zal in de toekomst worden ingericht met grote stadswoningen. De bestaande gewelfde kelder wordt ingericht als parkeerkelder voor de auto’s.

 

 

Produktontwikkeling Coil-tainer

 

Niet alleen staalconstructies maar met name ook complexe en afwijkende constructies zijn speerpunten van Frijns Steelconstruction.

Zo heeft Frijns al een jarenlange relatie met een Noord Amerikaans bedrijf genaamd Coil-Tainer.

Met een doordachte produktontwikkeling en samenwerking werd een gepatenteerd systeem ontwikkeld om zware en grote coils van 20 ton te verladen in standaard zeecontainers. Dit transportframe zorgt ervoor dat de coils beschermd worden voor eventuele beschadigingen tijdens het transport overzee.

In de laatste 6 jaar zijn er door Frijns zo’n 1500 Coil-Tainers geproduceerd en geconserveerd voor wereldwijd transport van coils.

Onlangs werd gestart met de produktie van nog eens 200 Coil-Tainers uitgevoerd vlgs bijgaande foto.

 

Slijtplaten ENCI Maastricht

 

In opdracht van Enci Maastricht wordt op dit moment de laatste hand gelegd aan de produktie van 120 ton slijtplaten uitgevoerd in staalkwaliteit 500 Hardheid Brinell. De slijtplaten worden op maat gesneden, gewalst in een gewenste straal en volledig afgelast aangeleverd bij Enci Maastricht.

De slijtplaten worden ingebouwd in een mergeldroger die ervoor zorgt dat ca. 15 % vocht uit de mergel wordt verdampt om daarna te worden fijngemalen tot een gebruiksklare grondstof voor cement.

 

 

Nieuwbouw bedrijfsaccommodatie Weyers Freshpark Venlo

 

Freshpark Venlo is een Business Park met een grootte van 130 hectare waarop allerlei versbedrijven gevestigd zijn. De ligging van Freshpark Venlo is centraal te noemen door de as Rotterdam-Ruhrgebied.

 

In april jl. zijn we in Valkenburg gestart met de produktie van een bedrijfsaccommodatie voor Fa. Weyers op het business park Freshpark Venlo.

Het project wordt uitgevoerd in opdracht van Wijnen Bouw Horst. De bedrijfsaccommodatie bestaat uit een kantoorgedeelte en een grote hal. De hal heeft een oppervlakte van 165x100mtr bestaande uit 140 stuks vakwerkspanten van elk 25 mtr compleet samengesteld uit kokerprofielen. De totale tonnage is ca. 422 ton staal.

 

Onze montageploeg start in mei met de montage en zal voor de bouwvak gereed zijn.

  

Uitbreiding Nutsschool Maastricht

 

In opdracht van BAM Utiliteitsbouw is in januari 2010 gestart met de uitbreiding van Nutsschool Maastricht. Het bestaande bouwdeel wordt deels aangepast en gerenoveerd. Tevens wordt er een uitbreiding tegen de bestaande bouw gerealiseerd. Het nieuwe deel is gefundeerd op palen. Dragende structuur is staalconstructie met kanaalplaatvloeren. De gevel wordt voorzien van aluminium puien en prefab betonbanden. In totaal 45 ton hoedliggers en staalconstructie.